...

Blansko se přece jen dočká reprízy! Na Naši princeznu ze mlejna můžete ještě jednou v září.

05. 08. 2022
Po obrovském úspěchu červnové premiéry hudební pohádky Naše princezna ze mlejna aneb Děti dětem a nádherných ohlasech blanenského i mimoblanenského publika je nyní možné s jistotou říct: „Pohádka se opět bude hrát!“
Základní umělecká škola Blansko společně s Uměleckým centrem Art-Tep uvedou reprízu představení, které se pod záštitou starosty města Blanska Ing. Jiřího Crhy bude konat v pátek 9.9.2022 v 19:30 v rámci sousedské slavnosti Zažít Blansko jinak 2022. Představení můžete opět shlédnout pod širým nebem v přírodním amfiteátru blanenského zámeckého parku.

Tuto kulisu, jejíž kouzlo hlavní představitelé filmové předlohy Zdeňka Trošky, herci Andrea Černá (Eliška) a Radek Valenta (Jindřich), kteří do Blanska v červnu na premiéru zavítali, přirovnali k samotnému Českému Krumlovu. Chválili nejen nádherné přírodní prostředí, které tu v zámeckém parku v Blansku máme a které se k takové akci přímo nabízí, ale dle slov Mgr. Petry Žerníčkové, ředitelky Uměleckého centra Art-Tep, hodnotili nadmíru kladně i výkony dětských zpěváků, herců a tanečníků: "Přijali naše pozvání a byli pro děti velkou oporou. Nejen že za nimi přišli před představením, po něm ale dětem i divákům sdělili, že naše představení bylo nad jejich očekávání a že musí úpřímně říct, že nic podobného ještě v dětském provedení neviděli."

Kdo by snad ještě nevěděl, jde o hudební pohádku v exteriéru zámeckého parku na motivy filmové předlohy režiséra Zdeňka Trošky. Tento jedinečný umělecký projekt nazvaný DĚTI – DĚTEM zastřešuje Umělecké centrum ART-TEP společně se Základní uměleckou školou Blansko, ve spolupráci s Kulturním střediskem města Blanska a Muzeem Blanenska.

Foto: Petra VoetFoto: Petra Voet

Do projektu je zapojeno 135 účinkujících dětí, které hrají, zpívají a tancují pod vedením profesionálních umělců a pedagogů. Červnová premiéra se setkala s až nečekaným množstvím úžasně pozitivních ohlasů a ZUŠ Blansko společně s Uměleckým centrem Art-Tep mohou s radostí oznámit, že se podaří předvézt její reprízu. Tento jedinečný zážitek si tedy opravdu nenechejte ujít.

Hudební pohádka se bude odehrávat v exteriéru blanenského zámeckého parku u rybníka. Vstupné je dobrovolné a s sebou doporučujeme deky nebo podsedáky.

Archiv novinek