...

Do knihovny pod povrch země - ač zvláštní, je to možné!

10. 02. 2023

POD POVRCHEM je téma letošní výstavy žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Blansko, kterou bude možné shlédnout od 15. února v Městské knihovně Blansko. Výstava bude zahájena vernisáží v 16 hodin, kde zazpívají žáci hudebního oboru ze třídy paní učitelky Kateřiny Šujanové.

Pro práci byl žákům inspirací blízký Moravský kras, kde je pod povrchem ukryto bohatství země - hlíny, lomy, doly, i polodrahokamy, krystaly a poklady. Kras se stává naší předlohou -  soustavy  jeskyní, propast, krápníky, zajímavé jsou závrty i samotná ponorná říčka Punkva, její vývěry tak typické pro náš kraj.

V  pracích žáků se objeví kresba, malba, grafika, vrstvení, překrývání, posuvy, koláže. K tvorbě využíváme i zbytkový, vyřazený materiál. Snažíme se Zemi i něco dát, nejen brát. Snažíme se pochopit a uchopit tajemné krásno ukryté v přírodě, spojení materiálů s přírodou, spojení člověka s přírodou, tu vzájemnou propojenost a "společné soužití".

Žáci výtvarného oboru se zaměřením na keramiku doplnili výstavu o kránsné černé 3D netopýrky. Zcela jistě do knihovny zavítejte, výstavu bude možné shlédnout do 24. března.

Archiv novinek